MILMAG 05/2020 już dostępny: ponad 160 stron do przeczytania »

MILMAG - Magazyn MilitarnyWiatrówka z Łucznika - MILMAG - Magazyn Militarny

Wiatrówka z Łucznika

6 lutego radomski Łucznik poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży 5,5-mm karabinka pneumatycznego FB Eagle (kod zakładowy TUP 0064). Energia wylotowa śrutu wystrzelonego z 500-mm lufy nie przekracza 17 dżuli, co oznacza że jest to konstrukcja dostępna bez rejestracji i pozwolenia. Podawana na stronie producenta cena to 1790 złotych.

Fabryka Broni wprowadziła do sprzedaży karabinek pneumatyczny FB Eagle typu PCP. Długość całkowita wiatrówki wynosi 910 mm, a masa 3,2 kg. Wystrzeliwuje 5,5-mm śrut z prędkością wylotową 180 m/s. Energia wylotowa nie przekracza 17 J

FB Eagle należy do modeli typu PCP (Pre-Charged Pneumatic), w których śrut wystrzeliwany jest za pomocą sprężonego powietrza pobieranego z umieszczonego pod lufą zbiornika ciśnieniowego (kartusza). Charakteryzujący się dużą pojemnością kartusz może być ładowany z butli lub za pomocą pompki PCP przy użyciu szybkozłączki (wymiennej ze stosowaną w markerach paintballowych). Maksymalne ciśnienie robocze zbiornika na sprężone powietrze to 207 bar/211 atm.

FB Eagle został wyposażony w zawór, pozwalający na utrzymywanie stałych parametrów strzału. W połączeniu z precyzyjnie wykonaną lufą zapewnia to wysoką celność i skupienie. Dodatkowo liczba strzałów, które można oddać z całkowicie naładowanego zbiornika jest taka sama. W przypadku FB Eagle pojemność kartusza wystarcza na oddanie 80 strzałów.

W skład zestawu wchodzi: karabinek pneumatyczny FB Eagle, półka do strzelania pojedynczego, szybkozłączka, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i certyfikat jakości / Zdjęcia: Fabryka Broni

Karabinek pneumatyczny opracowano na bazie doświadczeń ze współpracy z brytyjskim przedsiębiorstwem Logun. Wiatrówka ma 500-mm lufę z umieszczonym w zewnętrznej części wylotowej zewnętrznym gwintem. Dzięki temu można nakręcać na karabinek rozmaite urządzenia wylotowe, jak tłumiki dźwięku.

FB Eagle może być ładowany śrutem pojedynczo lub (w opcji) z automatycznego magazynka rewolwerowego mieszczącego 10 sztuk amunicji. FB Eagle ma w dwupołożeniowy bezpiecznik, zabezpieczający przed oddaniem przypadkowego strzału w wyniku niezamierzonego naciśnięcia na spust. Wiatrówkę wyposażono w 11-mm szynę montażową pozwalającą na mocowanie optycznych przyrządów celowniczych.

Nowy karabinek pneumatyczny z Fabryki Broni wyposażono w łoże z drewna z wyróżnionym chwytem pistoletowym i kolbą typu niemieckiego z wyróżnioną baką (poduszką policzkową). Dla polepszenia chwytu został on odpowiednio ryflowany. Kolba zaopatrzona jest w regulowany trzewik wykonany z elastycznego tworzywa, który amortyzuje drgania.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ