Najnowszy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnyGerber Strongarm w ofercie Crag Sport - MILMAG - Magazyn Militarny

Gerber Strongarm w ofercie Crag Sport

Crag Sport, oficjalny dystrybutor marki Gerber, specjalizującej się w produkcji noży i narzędzi o przeznaczeniu outdoorowym i taktycznym, wprowadził nowość w swojej ofercie: nóż o głowni stałej Gerber Strongarm.

Gerber Strongarm dostępny jest w czterech odmianach – piaskowej lub czarnej, o ostrzu gładkim lub częściowo ząbkowanym
Jest to średniej wielkości nóż o głowni stałej. Konstrukcję zaprojektowano jako uniwersalny, typowy nóż główny - taktyczny (bojowy) bądź survivalowy. Solidna budowa pozwala wykorzystać go do wielu wymagających czynności, jak struganie, rąbanie, łupanie i batonowanie (łupanie z użyciem pobijaka). Producent zdecydował się na konstrukcję full tang (pełny trzpień), aby narzędzie charakteryzowało się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Uwagę zwraca gumowa powłoka rękojeści w kolorze piaskowym

Głownię o długości 122 mm wykonano ze stali 420HC, z dużą zawartością chromu oraz podwyższoną zawartością węgla (względem klasycznego stopu 420). Materiał ten jest bardzo odporny na korozję i ma wysoką udarność. Masywne ostrze Strongarma w profilu Drop Point pokryte jest antykorozyjną powłoką ceramiczną, zapobiegającą odbłyskom światła. Istnieją dwie odmiany tej głowni – z ostrzem gładkim oraz częściowo ząbkowanym (serrated blade). Wystający z rękojeści fragment trzpienia, wyposażono w otwór na sznurek i zakończono zbijakiem szyb.

W zestawie otrzymujemy polimerową pochewkę. System mocowania umożliwia noszenie noża w kilku konfiguracjach, w tym tradycyjnie, pionowo przy pasie

Rękojeść noża ma zaawansowaną konstrukcję. Materiałem głównym jest tu nylon wzmocniony włóknem szklanym. Dodatkowo pokryto go gumową powłoką o dość grubej fakturze, co służy wzmocnieniu chwytu niezależnie od warunków w jakich przyjdzie nam go używać. Rękojeść dostępna jest w dwóch kolorach: czarnym bądź coyote (piaskowy).

Pochewkę Strongarm można dopiąć poziomo do pasa, przy pomocy załączonego do zestawu adaptera

Sztywna pochwa noża, również dostępna w dwóch kolorach, wykonana jest z tworzywa sztucznego i przystosowana do noszenia w pionie lub poziomie. System nośny jest zgodny z systemem MOLLE, co pozwala na noszenie noża nie tylko przy pasie, ale też przy kamizelce czy plecaku. Pasek z zatrzaskiem stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

System nośny Gerber Strongarm współgra z taśmami MOLLE. Dzięki temu nóż można przypiąć do kamizelki lub ekwipunku / Zdjęcia: Gerber

Gerber Legendary Blades istnieje od 1939 roku. Amerykańska marka wywodzi się z Portland, a obecnie należy do fińskiego Fiskarsa. Gerber produkuje szeroką gamę noży i narzędzi przeznaczonych dla służb, do survivalu i bushcraftu, myśliwych i wędkarzy. Gerber może się też poszczycić pewną ilością kontraktów wojskowych.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ