Pierwszy MILMAG Shooting Outdoor Lifestyle już dostępny! »
Nowy MILMAG, już do pobrania! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyIWA2018: KNS Switchsight do Glocka - MILMAG - Magazyn Militarny

IWA2018: KNS Switchsight do Glocka

KNS Precision, amerykański producent akcesoriów do broni palnej (Regulowany zespół tłoka do AK, 2018-02-20), zaprezentował na targach IWA w Norymberdze prototyp składanych, mechanicznych przyrządów celowniczych Switchsight przeznaczonych do pistoletów Glock. Rozłożone pozwalają o podniesienie linii celowania o 7 mm w stosunku do zamka.

Na targach IWA w Norymberdze zadebiutowały składane przyrządy celownicze KNS Precision Switchsight przeznaczone do pistoletów Glock

Switchsight zaprojektowano do broni z zamocowanymi tłumikami dźwięku, których średnica uniemożliwia korzystanie z standardowych przyrządów. Rozwiązanie KNS Precision można także wykorzystywać jako zapasową muszkę i szczerbinę uzupełniającą celownik optoelektroniczny zamontowany na zamku. Podwyższenie linii celowania ma minimalny wpływ na podniesienie punktu trafienia, zmienia się on o kilka milimetrów.

Podniesienie przyrządów umożliwia dalsze wykorzystywanie pistoletu w przypadku awarii celownika optoelektronicznego / Zdjęcia: Paweł Ścibiorek

Przyrządy Switchsight zostały wykonane ze stali, producent jednak ciągle testuje różne stopy i nie podjął jeszcze decyzji, który z nich zostanie wykorzystany w produkcie finalnym. KNS Precision zamierza wprowadzić także wersje składanych przyrządów dla innych pistoletów samopowtarzalnych. Zapowiadane są też odmiany Switchsight z punktami celowniczymi z kapsułkami z trytem lub znacznikami z farby fluorescencyjnej.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ