Magazyn MILMAG 01/2018 dostępny online »

MILMAG - The Military Magazine

IWA2018: Debiut Blackwater Ammunition

Na konferencji prasowej w trakcie tegorocznych targów IWA Outdoor Classics, po raz pierwszy oficjalnie przekazano informacje na temat nowej dzialalności spółki Blackwater. Pod okiem projektanta broni i amunicji Nikola Bandini, BWI (Blackwater Ammunition) rozpoczyna produkcję amunicji 9 mm x 19, 11,43 mm x 23/.45 ACP, 5,56 mm x45/.223 Remington, 7,62 mm x 51 NATO/.308 Winchester oraz innowacyjnej 12,7 mm x 99/.50 BMG o zmniejszonej o 35% masie.

Wspomniany nabój BWA .50 BMG powstaje na bazie dwuczęściowej łuski toczonej z aluminium lotniczego i skręcanej z dwóch elementów. Pozwala to na redukcję masy łuski o połowę co przekłada się na 35% lżejszy nabój w stosunku do tradycyjnej łuski mosiężnej. Zgodnie z zapewnieniem producenta nawet trzykrotnie wystrzoleona łuska zachowuje swoj pierwotny wymiar i nie występują deformacje ani uszkodzenia.

Jak podkreślał Nikola Bandini podczas konferencji na targach IWA 2018 w Norymberdzie, znaczne zmniejszenie masy amunicji w łuskach aluminiowych pozwoli na przenoszenie większej jednostki ognia podczas prowadzenia operacji ze wsparciem śmigłowców. /Zdjęcia i film: Łukasz Thum, BWA

Poza amunicją BWA rozwija tłumik dźwieku BWS-1 z mechanizmem umożliwiającym szybki montaż/demontaż. Urządzenie zostało wykonane w dużej części w tytanu. Konstrukcję zakończono otworami bocznymi spełniającymi rolę kompensatora. Tłumiki testwowane sią zgodnie z normą MIL-STD1474D.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ