Ponad 200 stron w nowym numerze »

MILMAG - Magazyn MilitarnyIWA2018: Debiut celownika Swarovski Z8i - MILMAG - Magazyn Militarny

IWA2018: Debiut celownika Swarovski Z8i

W Norymberdze Swarovski Optik zaprezentował nową lunetę Z8i o parametrach 0,75-6x20. Celownik powstał z myślą o strzelectwie dynamicznym. Jego parametry umożliwiają wykorzystanie zarówno do polowań pędzonych, jak i do uprawiania sportów strzeleckich.
 Luneta Z8i powstała aby ułatwić celne prowadzenie ognia do szybko poruszających się celów znajdujących się w bliskiej odległości od strzelca.

Celownik Z8i wyróżnia się nietypowym układem optycznym. Oferuje zakres powiększeń od 0,75 do 6x. Rozwiązanie, nazwane przez producenta Viewplus pozwala na uzyskania o 30% szerszego pola widzenia, niż jest to możliwe przy jednokrotnym powiększeniu. Tubus celownika ma średnicę 30 mm. Takie rozwiązanie może sprawdzić się zwłaszcza podczas szybkiego składu do strzału, kiedy trzeba nagle namierzyć szybko poruszający się cel w bliskiej odległości.

Swarovski wprowadził szereg udogodnień dla strzelców. Wprowadzenie nastawy 1-krotnego powiększenia sygnalizuje wyraźne kliknięcie. Podświetleniem siatki steruje się za pomocą przycisków umieszczonych na górnej części okularu. /Zdjęcia: Jakub Link-Lenczowski

Intuicyjne wprowadzanie nastaw ułatwia funkcja Clickone. Wyraźnie wyczuwalne kliknięcie sygnalizuje osiągnięcie jednokrotnego powiększenia.

Po raz pierwszy lunetę celowniczą Swarovski Optik wyposażono w siatkę celowniczą D-I, zoptymalizowaną do strzelania na krótszych dystansach. Została ona zredukowana do jednego podświetlonego punktu, dzięki czemu nie przysłania celu. Do strzelania do odleglejszych celów przygotowano model z siatką celowniczą 4A-IF, umożliwiającą odkładanie poprawek.

Nowa luneta Swarovski Optik Z8i będzie dostępna od 19 kwietnia 2018 w wybranych sklepach specjalistycznych.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ