Magazyn MILMAG 01/2018 dostępny online »

MILMAG - The Military Magazine

IWA2018: Premiera Vortex Crossfire RDS

Nowością amerykańskiej spółki Vortex Optics na 2018 jest niewielki celownik kolimatorowy Crossfire RDS. To kolejna konstrukcja w ofercie producenta, po modelach Sparc i Sparc AR, wpisująca się w trend zmniejszania masy i wymiarów kolimatorów. Całe 147-gramowe urządzenie mierzy 64 mm.

Na targach IWA odbyła się europejska premiera kolimatora Vortex Optics Crossfire RDS. To kolejny model po Sparc i Sparc AR wpisujący się w trend zmniejszania masy i wymiarów

Crossfire RDS zasilany jest baterią CR2032, która według informacji uzyskanych przez Militarny Magazyn MILMAG wystarcza na 7000 godzin działania na najwyższym z 11 ustawień jasności plamki. Sam znak celowniczy ma wielkość 2 MOA, jest regulowany w poziomie i pionie w zakresie 100 MOA.

Wysoki, szkieletowy montaż pozwala na wygodne i pewne mocowanie kolimatora na karabinkach systemu AR / Zdjęcia: Karol Szczęśniak

W komplecie z kolimatorem dostarczane są dwa montaże na szynę Picatinny: niski i szkieletowy wysoki. Crossfire RDS jest już dostępny w Polsce u głównego dystrybutora, którym jest spółka Kolba.pl z Będzina. Cena celownika w Polsce wynosi 650 zł.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ