Magazyn MILMAG 01/2018 dostępny online »

MILMAG - The Military Magazine

IWA2018: Hera Arms i jedyny 9ers C

IWA 2018 stało się okazją dla niemieckiej spółki Hera Arms do zaprezentowania karabinka 9ers model C do naboju 9 mm x 19. Restrykcyjne niemieckie prawo wyklucza posiadanie przez strzelców sportowych broni z krótką 254-mm/10-calową lufą wyposażoną w chwyt pistoletowy, urządzenie wylotowe, kolbę składaną i łoże z otworami konstrukcyjnymi.

Hera Arms zaskarżyła niemiecki przepis dotyczący ograniczeń wprowadzania broni z krótkimi lufami i chwytami pistoletowymi na niemiecki rynek cywilny. Spółce udało się uzyskać korzystny dla siebie wyrok sądu. Dzięki temu zaprezentowany na IWA 9-mm karabinek samopowtarzalny 9ers C jest jedyną taką konstrukcją w Niemczech / Zdjęcie: Karol Szczęśniak

Hera Arms zaskarżyła ten przepis i uzyskała korzystny dla siebie wyrok. Na jego mocy spółka mogła stworzyć 9-mm karabinek samopowtarzalny z krótką lufą i chwytem pistoletowym jednocześnie. Pozostałe zakazy zostały utrzymane. To jedyna konstrukcja z tak krótką lufą dostępna na niemieckim rynku. Inne muszą być wyposażone w specyficzne kolby pozbawione chwytu.

Karabinek 9ers C wyposażony jest w stałą kolbę, krótkie lekkie łoże aluminiowe i chwyt pistoletowy. Lufa nie została zakończona żadnym urządzeniem wylotowym, nie ma też zewnętrznego gwintu umożliwiającego jego zamocowanie. Broń zasilana jest z magazynków wymiennych z amerykańskim Colt SMG. Niemcy dostarczają broń z 10-nabojowymi magazynkami ze względu na ograniczenia prawne.

Spółka rozpoczyna też w najbliższych tygodniach dystrybucję na rynek amerykański kolby CQR do AK. Kolba połączona z chwytem nie łamie kalifornijskich przepisów dotyczących montażu chwytów pistoletowych na karabinach / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Hera Arms dokonała też szczególnego zabiegu marketingowego, wprowadzając limitowaną odmianę specjalną 9ers model C przygotowaną na IWA 2018. Karabinek jest w kolorze szarym, z okolicznościowym napisem na łożu. Model ten może zamówić tylko uczestnik targów w Norymberdze, a czas zgłoszenia upływa z chwilą zakończenia imprezy w poniedziałek.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ