Magazyn MILMAG 01/2018 dostępny online »

MILMAG - The Military Magazine

IWA2018: Debiut celowników Delta Optical Stryker

Podczas targów IWA polska spółka Delta Optical zaprezentowała kompletną rodzinę celowników optycznych Stryker HD. Dwa modele o parametrach 4,5-30x56 i 5-50x56 zostały wyposażone w układy optyczne ze szkła o wysokiej rozdzielczości.

Podczas targów IWA Delta Optical zaprezentowała rodzinę celowników Stryker. Nowe modele przeznaczone są zarówno dla sportowców jak i strzelców wyborowych

Mniejszy z nich, 4,5-30x56 FFP zaprojektowano do strzelania na średnich i długich dystansach. Model jest oferowany z siatkami celowniczymi w pierwszym planie optycznym, umożliwiającymi zastosowania wojskowe i sportowe. Dla użytkowników przygotowano krzyże LRD-1T, LRD-1T i DLR-1 wyskalowane tak, aby jedno kliknięcie bębnów korekcyjnych przesuwało śpt o 10 mm na dystansie 100 m.

Bębny korekcyjne można obsługiwać dłońmi w rękawiczkach. Wprowadzanie nastaw ułatwiają wyraźnie wyczuwalne kliknięcia

Producent dobrał soczewki, aby zredukować zjawisko aberracji chromatycznej w pełnym zakresie powiększeń. 34-mm tubus lunety pozwolił na zastosowanie układów optycznych znacznie skracających długość całej lunety.

Duży Stryker, 5-50x56 SFP, to model przeznaczony do sportowego strzelania długodystansowego w formule F-Class i Benchrest. Aby sprostać wymogom tych dyscyplin, został wyposażony w siatki celownicze DLS-1, DLS-2 i DLS3 w drugim planie optycznym. Krzyże wyskalowano by umozliwić dokonywanie pomiaru celu przy powiększeniu 40x. Podobnie jak jego młodszy brat, 5-50x56 SFP został wyposażony w soczewki z powłokami redukującym zjawisko aberracji chromatycznej oraz wiernie oddającymi kolory otoczenia.

Nowością jest nakładka na pokrętło korekty błędu paralaksy. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo precyzyjne wprowadzanie ustawień. /Zdjęcia: Jakub Link-Lenczowski

Wszystkie manipulatory nowego celownika umozliwiają komfortową obsługę dłońmi w rękawiczkach. Lunetę opcjonalnie wyposażono w nakładkę na pokrętło korekty błędu paralaksy pozwalająca na bardzo precyzyjne wprowadzanie ustawień.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ