Magazyn MILMAG 01/2018 dostępny online »

MILMAG - The Military Magazine

IWA2018: Vizz MPLS dla służb

Amerykańska spółka Princeton Tec zadebiutowała z kolejnym modelem z rodziny Modular Personal Lighting System przeznaczonym dla służb mundurowych. Premierowy produkt to programowalna latarka Vizz MPLS o mocy 420 lumenów. Urządzenie zasilają trzy baterie AAA. Latarka jest wodoszczelna (wedłg producenta wytrzymuje zanurzenie do metra) i emituje światło białe, niebieskie, czerwone i zielone, działa też w podczerwieni.

Vizz MPLS to kolejna latarka amerykańskiego Princeton Tac przeznaczona dla służb mundurowych. Urządzenia można używać jak zwykłej czołówki lub zamontować ją w taśmach MOLLE

Programowanie Vizz MPLS odbywa się przez kilkukrotne wciśnięcie włącznika w odpowiedniej sekwencji. Dzięki temu latarka zapamiętuje tryb, w jakim ma się uruchomić. Podobnie jak inne modele Princton Tec, urządzenie wyposażono w system automatycznego wyłączenia.

Latarka Vizz MPLS może być także zamocowana w nahełmowym gnieździe mocowania noktowizji / Zdjęcia: Karol Szczęśniak

Latarka Vizz MPLS jest dostarczana z trzema mocowaniami. Należą do nich klips pasujący do nahełmowego montażu noktowizji, gumowa opaska jak w typowych czołówkach i adapter MOLLE.

Nowy model dostępny będzie na rynku za kilka tygodni. Polskim dystrybutorem Vizz MPLS jest spółka SPC (Spechurt/SpecShop).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ