Nowy numer Magazynu MILMAG »

MILMAG - The Military MagazineBUOS europejskim dystrybutorem DD - MILMAG - The Military Magazine

BUOS europejskim dystrybutorem DD

Jak dowiedział się Militarny Magazyn MILMAG (EXPOHunting/EXPOShooting 2018, 2018-03-17), spółka BUOS podpisała na targach IWA Outdoor Classics 2018 w Norymberdze umowę o wyłączną dystrybucję produktów Daniel Defense w Europie. Amerykańskie przedsiębiorstwo z Black Creek w stanie Georgia jest producentem wysokiej klasy broni strzeleckiej bazującej na konstrukcji AR-15.

Karabinek Daniel Defense DDMK18 z 254-mm lufą  to jeden z popularniejszych modeli tej marki, głównie ze względu na użytkowanie podobnej konstrukcji m.in. przez jednostki specjalne SZ USA. /Zdjęcia: BUOS, Daniel Defense

Spółka BUOS powstała w 1994 roku jako kontynuatorka przedsiębiorstwa BUSS (Biura Uruchomień Sprzętu Specjalnego) trudniącego się wytwarzaniem broni myśliwskiej i gazowej. Obecnie BUOS jest dystrybutorem znanych w środowisku strzeleckim wytwórców broni palnej i akcesorów do niej - w tym Grupy Kałasznikow, Gemtech, Magpul Industries, Viridian, Bladetech, Aero Precision (IWA2018: AERO Precision w Europie i Polsce, 2018-03-10), a w szczególności wspomnianego producenta z Black Creek.

Chętni mogą zobaczyć ofertę BUOS na własne oczy podczas targów EXPOHunting/EXPOShooting 2018 w Sosnowcu w dniach 16-18 marca. /Film: BUOS

Daniel Defense zostało stworzone przez Martyego Daniela w 2001 i zaczęło historię od zaprojektowania kilku elementów potrzebnych założycielowi do modyfikacji karabinka Colt AR-15 Sporter. Teraz przedsiębiorstwo uchodzi za jednego z czołowych wytwórców klonów AR-15 oraz cześci do nich (Drukowany tłumik DD Wave, 2017-09-26), które odnoszą sukcesy na rynku cywilnym, jak i wśród służb mundurowych. Karabinki Daniel Defense trafiły nawet do polskich służb mundurowyh, wojskowych instytutów badawczych, a także były testowane przez wybrane jednostki wojsk lądowych. Obecnie DD konkuruje m.in w postępowaniu na dostawy karabinków dla amerykańskiej Secret Service (Karabinek dla Secret Service, 2017-10-18).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ