Magazyn MILMAG 01/2018 dostępny online »

MILMAG - The Military Magazine

Celowniki Leupold VX-5HD

Amerykański producent optyki Leupold ujawnił celowniki optyczne serii VX-5HD. Są one przeznaczone zarówno dla myśliwych, jak i strzelców sportowych. Rodzina VX-5HD została zaprojektowana w celu wypełnienia luki między seriami celowników VX-3i i VX-6HD.

Dzięki kompaktowej budowie i kilku zakresom powiększeń nowa rodzina celowników powinna dobrze sprawdzić się w trudnym terenie. 
/Zdjęcia: Leupold

Odpowiadając na zapotrzebowanie różnych grup strzelców, przedsiębiorstwo Leupold zdecydowało się wprowadzić cztery modele celowników optycznych: 1-5x24, 2-10x42, 3-15x44 i 3-15x56. Wszystkie wyposażono w jednoczęściowy, aluminiowy tubus o średnicy 30 mm, kompatybilny z większością typowych montaży. Nowe celowniki będą dostępne z siatkami Duplex, Fire Dot 4, Wind Plex, Boone and Crockett, Big Game i Impact-29MOA.

Nowe konstrukcje, według wiceprezesa ds. rozwoju nowych produktów Tima Lessera, zostały opracowane w celu spełnienia wymagań myśliwych, polujących na grubego zwierza w trudnym terenie. Dlatego też Leupold zdecydował się na lunety o kompaktowej konstrukcji, wyposażone w soczerwki z powłokami umożliwiającymi dobrą transmisję światła, zarówno o zmierzchu, jak i o świcie, przy równoczesnej redukcji rozbłysków w pełnym słońcu.

Zastosowane bębny korekcyjne (1 klik przesuwa średni punkt trafienia o 1/4 MOA) mogą być blokowane po wprowadzeniu nastaw, pozwalają też na łatwe nanoszenie poprawek dla amunicji o różnych parametrach balistycznych.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ