Grudniowy MILMAG Shooting Outdoor Lifestyle! »
Grudniowy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnyPDW Kit dla USSOCOM - MILMAG - Magazyn Militarny

PDW Kit dla USSOCOM

9 marca USSOCOM opublikował zapytanie o informację skierowane do amerykańskich producentów broni strzeleckiej. Ujawniono, że komandosi zainteresowani są zakupem 500 zestawów do konwersji karabinków M4A1 nazwanych Personal Defence Weapon (PDW) Kit. Zainteresowani mają czas do 10 kwietnia na dostarczenie materiałów.

Nowa, skrócona wielokalibrowa broń bazująca na karabinku M4A1 może zastąpić obecnie używane pistolety maszynowe MP5SD i subkarabinki Mk 18/CQBR (Close Quarter Battle Receiver) / Zdjęcie: USSOCOM

W skład każdego ma wchodzić komora zamkowa z łatwowymienną lufą kalibru 5,56 mm i 7,62 mm (w warunkach polowych w czasie poniżej 180 sekund), zespół kolby, zestaw narzędzi do konwersji, jak też uniwersalny tłumik dźwięku, stosowano zarówno do amunicji 5,56 mm x 45, jak i 7,62 mm x 35. USSOCOM poinformowało także, że wszystkie zmiany w obrębie komory spustowej nie mogą być trwałe i muszą być odwracalne.

Masa subkarabinka PDW po konwersji nie może przekroczyć 2,49 kg, zaś jego długość całkowita z kolbą wysuniętą/rozłożoną 660 mm. Z kolbą wsuniętą/złożoną długość ma być nie większa od 432 mm, przy czym najlepiej, aby nie przekroczyła 381 mm. Zgodnie z wymaganiami, wysokość broni nie może być większa, niż 191 mm. Założeniem jest, aby niezależnie od wybranego kalibru, subkarabinek miał takie same wymiary i masę.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ