MILMAG na MSPO 2019 »

MILMAG - Magazyn MilitarnyPierwszy mikro-kolimator Nikona - MILMAG - Magazyn Militarny

Pierwszy mikro-kolimator Nikona

Nikon Sport Optics kontynuuje rozwój rodziny celowników P-Tactical, pierwszym kolimatorem w tej linii jest miniaturowy celownik typu otwartego - SPUR. Urządzenie charakteryzuje się punktem celowniczym w postaci kropki o średnicy 3 MOA (minut kątowych, 76 mm na dystansie 100 m).

SPUR charakteryzuje się niską masą w wysokości 31 gramów, jest też produkowany zgodnie z normą odporności IPX7.

Soczewka celownika pokryta została wykończeniem Trucolor eliminującym niebieskawy odcień występujący w wielu tego typu urządzeniach, wymiary wizjera to 27 x 16 mm. Punkt celowniczy regulowany jest w zakresie 10 poziomów jasności, z czego pierwsze dwa przeznaczone są do współpracy z optoelektroniką noktowizyjną. Nikon twierdzi, że czas pracy kolimatora zasilanego pojedynczą baterią CR1635 to 15 tysięcy godzin. Kiedy zawartość baterii spadnie do niskiego poziomu, celownik będzie informował o tym użytkownika poprzez pulsowanie punktu celowniczego.

Celownik wyposażono w zdejmowany montaż na zgodny z szyną akcesoryją Picatinny. Po zdjęciu pistolet można zamocować na odpowiednio przygotowanym zamku pistoletu samopowtarzalnego. /Zdjęcia i film: Nikon Sport Optics

Obudowę i montaż celownika dostosowany do szyn Picatinny wykonano ze stopu aluminium, masa kolimatora to zaledwie 31 gramów. Zacisk można zdemontować w celu zamocowania celownika bezpośrednio na zamku pistoletu samopowtarzalnego. SPUR jest wodo-, wstrząso- i pyłoodporny zgodnie z normą IPX7. Wraz z celownikiem znajduje się polimerowa osłona do ochrony urządzenia podczas przechowywania lub transportu. Nikon P-Tactical SPUR kosztuje na rynku amerykańskim 220 USD (755 zł) i jest objęty 5-letnią gwarancją.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ