Nowy numer Magazynu MILMAG »

MILMAG - The Military MagazineBagnet Bluntforce Mk 2 - MILMAG - The Military Magazine

Bagnet Bluntforce Mk 2

Kanadyjskie przedsiębiorstwo Bluntforce, dołączyło do oferty...bagnet o nazwie Mk 2 Stiletto, przeznaczony do mocowania na pistoletach samopowtarzalnych wyposażonych w szynę akcesoryjną Picatinny.

Nazwa Mk 2 wskazuje na istnienie modelu Mk 1, i jest tak w istocie. Różni się on od młodszego brata jedynie pokryciem ostrza, które w starszej wersji jest wykończone w kolorze czarnym.

Bluntforce Mk 2 Stiletto wykonano metodą obróbki skrawaniem ze stali narzędziowej stopu D2 o twardości 56-58 HRC i wykończono poprzez pokrycie warstwą chromu. Stalowe ostrze z czterema szlifami wklęsłymi osadzono w wykonanym z aluminium 7075-T6 elemencie mocującym, przystosowanym do szyn akcesoryjnych standardu MIL-STD-1913 (Picatinny).

Osada w dolnej części otrzymała odcinek szyny Picatinny umożliwiając jednoczesne użycie latarki lub laserowego wskaźnika celu. /Zdjęcia: Bluntforce

Masa bagnetu to 142 gramy, długość ostrza - 113 mm, a całkowita - 153 mm. Cena Bluntforce Mk 2 Stiletto sugerowana przez producenta, to na rynku amerykańskim 250 USD (850 zł). Co ciekawe, wycofany obecnie z produkcji model Mk 1 Savage - różniący się jedynie wykonczeniem ostrza, sprzedawany był za 175 USD (600 zł).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ