Nowy numer Magazynu MILMAG »

MILMAG - The Military MagazineDwójnóg Heathen Systems Assaulter - MILMAG - The Military Magazine

Dwójnóg Heathen Systems Assaulter

Amerykański producent akcesoriów do broni strzeleckiej Heathen Systems, dołączył do oferty lekki dwójnóg o niewielkich wymiarach, kierowany do zarówno do użytkowników cywilnych (korzystających z broni powtarzalnej lub samopowtarzalnej) i mundurowych (używających broni samoczynno-samopowtarzalnej lub maszynowej).

Dwójnóg Heathen Systems Assaulter pełni podwójną rolę - dwójnogu, oraz punktu zaparcia broni na osłonie. /Zdjęcia: Heathen Systems

Aby osiągnąć jak najniższą masę dwójnóg Assaulter ma niezwykle prostą budowę, nie ma regulacji wysokości i typowego mechanizmu składania i rozkładania. Całość wykonano ze stopu aluminium 7075, a podpory pokryto dodatkowo polimerem z domieszką włókna szklanego. Masa dwójnogu to zaledwie 85 gramów. Sugerowana przez producenta cena na rynku amerykańskim to 90 USD (305 zł). Koszt samych podpór to 35 USD (120 zł).

Montaż dwójnogu dostosowany do mocowania na szynie Picatinny ma dwie pary otworów do osadzania podpór: w pozycji rozłożonej lub złożonej (wzdłuż łoża karabinka). Same podpory o długości 216 mm wyposażono w gniazda do połączenia ich ze sobą podczas transportu w ładownicy lub zatkniętych za taśmy kamizelki. Przednia cześć montażu ma nacięcia służące do zaparcia i stabilizacji broni na zasłonie.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ