Magazyn MILMAG 01/2018 dostępny online »

MILMAG - The Military Magazine

Rarog z Charkowa

Ukraińska spółka Rarog z Charkowa pokazała w Stambule plecak amunicyjny Tactical Complex Predator, dla celowniczego broni wsparcia. Przedsiębiorstwo Rarog powstało wkrótce po wybuchu konfliktu we wschodniej Ukrainie. W Stambule Ukraińcy po raz pierwszy prezentowali swoje wyroby poza granicami swojego państwa.

Predator zapewnia jednocześnie wygodę przenoszenia dużej liczby amunicji do karabinu lub karabinka maszynowego, jak również swobodę ruchów

Plecak amunicyjny Tactical Complex Predator ma elastyczny rękaw, służący podawaniu do karabinka lub karabinu maszynowego taśmy nabojowej z wnętrza. Pas plecaka, podobnie jak naramienniki, wyposażono w taśmy systemu MOLLE/PALS umożliwiające montaż dodatkowego oporządzenia. Plecak oferowany jest w dwóch odmianach. Pierwsza mieści 750 nabojów 5,56 mm x 45 NATO, druga 500 sztuk 7,62 mm x 54R lub 7,62 mm x 51 NATO.

Przedstawiciele producenta zapewniają, że Tactical Complex Predator jest dostosowany do użycia z 5,56-mm karabinkami maszynowymi M249/Minimi/Mk 48 Mod 0 i Negev/Fort 401 oraz 7,62-mm karabinami maszynowymi PK/PKM, M240 lub Mk 48 Mod 0/Minimi-7,62.

Najbardziej rozbudowana wersja systemu Plastoon / Zdjęcia: Paweł Ścibiorek

Kolejnym modelem Rarog pokazanym w Stambule jest system ochrony balistycznej Plastoon, w którego skład wchodzi zintegrowana kamizelka oporządzeniowa wraz z wyposażeniem. Jego opracowanie jest efektem doświadczeń konstruktorów wyniesionych z konfliktu na wschodniej Ukrainie. Integralną częścią kamizelki jest pas biodrowy (cummerbund), z autorskim systemem szybkiego wypinania.

Szkieletem systemu jest kamizelka balistyczna poziomu IIIA, której konstrukcja umożliwia dołożenie dodatkowych wkładów miękkich (chroniących ramiona, boki, podbrzusze i szyję), jak też ceramicznych płyt (z przodu, tyłu i na bokach). Kamizelka wykonana zostałą z Cordury Invista, taśm poliamidowych lub polipropylenowych (dla kamuflaży ATAC i Multicam) standardu MOLLE/PALS, które umożliwiają montaż dodatkowego oporządzenia.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ