Nowy numer Magazynu MILMAG »

MILMAG - The Military MagazineŁączone magazynki Cross Mag - MILMAG - The Military Magazine

Łączone magazynki Cross Mag

Na rynku akcesoriów strzeleckich wkrótce pojawi się pierwszy produkt przedsiębiorstwa Cross Industries, 10-nabojowe magazynki Cross Mag do karabinków standardu AR-15/M16, z dnami umożliwiającymi łączenie ich w pary bez użycia dodatkowych narzędzi.

Cross Mag można skonfigurować na 4 sposoby. W postaci prostego magazynka z pociskami skierowanymi w stronę lufy lub kolby, oraz w postaci magazynka łukowego z tym samym ukierunkowaniem pocisków.

Magazynki dostępne  są w wersji z przezroczystego lub przyciemnianego polimeru i mieszczą 10 sztuk amunicji .223 Remington/5,56 mm x 45 NATO. Dna umożliwiają łączenie ich razem w czterech konfiguracjach dla całkowitej pojemności wynoszącej 20 nabojów. Po połączeniu urządzenie przypomina kształtem i wymiarami standardowy 30-nabojowy magazynek do AR-15.

Jak twierdzi producent, magazynki Cross Mag wykonano z polimeru nie zmieniającego właściwości w temperaturach od 20 do -30°C. Ma się to przekładać na znacznie zwiększoną odporność na udary w stosunku do produktów konkurencji.  /Zdjęcia: Cross Industries

Jak można podejrzewać, producent kieruje Cross Magi do obywateli krajów i stanów, w których pojemność magazynka w broni strzeleckiej ograniczona jest do 10 nabojów. Połączone magazynki pozwalają na szybsze przeładowanie broni, a co więcej pasują do tradycyjnych ładownic na magazynki 30-nabojowe.

W chwili obecnej cena magazynków Cross Mag, ani dokładna data premiery nie są znane.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ