Nowy numer Magazynu MILMAG »

MILMAG - The Military MagazineHudson H9 w Polsce - MILMAG - The Military Magazine

Hudson H9 w Polsce

Pokazane po raz pierwszy na targach SHOT Show 2017, 9-mm pistolety samopowtarzalne Hudson H9 dotarły na Polski rynek. H9 dostępne są za pośrednictwem dystrybutora Hudson Mfg. w Polsce - Warszawskiej spółki BUOS, oraz w sklepach partnerskich (BUOS europejskim dystrybutorem DD, 2018-03-17). Cena pistoletu na Polskim rynku to obecnie około 5,6 tys. zł.

Producent zadbał o strzelców zarówno prawo-, jak i leworęcznych - umieszczając dźwignię zwolnienia zamka po obu stronach szkieletu, jak również dając możliwość przełożenia przycisku zwolnienia magazynka. /Zdjęcia i film: Hudson Manufacturing

Opis
Pistolety samopowtarzalne Hudson H9 to konstrukcja do amunicji 9 mm x 19, z bezkurkowym mechanizmem uderzeniowym, stworzona przez amerykańskie przedsiębiorstwo Hudson Manufacturing. Broń jest połączeniem szkieletu i mechanizmu spustowego inspirowanego rozwiązaniami z modelu Colt M1911, ze współczesnymi cechami jakie można znaleźć w popularnych pistoletach bezkurkowych takich jak Glock czy S&W M&P.

Elementami wyróżniającymi H9 na tle innych propozycji na rynku, są wyjątkowo niska oś lufy w stosunku do chwytu, oraz obniżony mechanizm powrotny umieszczony na wysokości kabłąka spustowego. Powyższe atrybuty mają pozwalać na znaczne zmniejszenie podrzutu lufy podczas strzelania.

Stalowy szkielet pistoletu w podstawowej wersji pozbawiono obecnych w M1911 bezpieczników chwytowego i skrzydełkowego - zastąpił je bezpiecznik umieszczony na języku spustowym oraz zabezpieczenia wewnętrzne. Hudson H9 kompletowany jest z przyrządami mechanicznymi w postaci czarnej, stalowej szczerbinki i muszki Trijicon HD z wkładką trytową zamkniętą we światłowodowym rękawie.

Pod mechanizmem powrotnym, tradycyjnie umieszczono odcinek szyny akcesoryjnej Picatinny. W zestawie z pistoletem odbiorca otrzymuje trzy 15-nabojowe magazynki. Długość całkowita konstrukcji to 193 mm, długość lufy - 108 mm, wysokość 133 mm, szerokość - zaledwie 31 mm. Masa rozładowanego H9 wynosi 963 g. Opór mechanizmu spustowego to jedynie 2-2,3 kg.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ