MILMAG na MSPO 2019 »

MILMAG - Magazyn MilitarnyVickers Tactical Slide Racker - MILMAG - Magazyn Militarny

Vickers Tactical Slide Racker

Amerykańskie przedsiębiorstwo Tango Down, opracowało we współpracy z Larrym Vickersem płytkę oporową do pistoletów Glock 5 generacji - ułatwiającą przeładowanie pistoletu w warunkach stresowych (IWA2018: KNS Switchsight do Glocka, 2018-03-10).

Wszystkie warianty linii GSR wykonano poprzez pokrycie stalowego szkieletu płaszczem ze wzmacnianego włóknem szklanym polimeru. Minimalistyczna konstrukcja elementu nie koliduje z użyciem kabur polimerowych, w przeciwieństwie do niektórych rozwiązań konkurencyjnych. /Zdjęcie: Tango Down

Akcesorium pod nazwą GSR-04 zastępuje fabryczną płytkę oporową pistoletu, i nie wymaga do zamocowania trwałej ingerencji w konstrukcję broni. Płytka została ukształtowana w sposób, który ma dać strzelcowi dodatkowe punkty podparcia dla dłoni, którą przeładowuje pistolet (SHOT Show 2018: Nowości Glocka, 2018-01-04).

O ile w komfortowej sytuacji podczas rekreacyjnego strzelania GSR-04 wydaje się zbędny, o tyle może okazać się przydatny podczas intensywnego treningu czy sytuacji zagrażającej życiu, kiedy ręce strzelającego mogą być pokryte potem, wodą lub krwią.

GSR-04 pasuje do wszystkich dostępnych obecnie modeli Glocka generacji piątej, oraz wariantu 19X. W ofercie Tango Down znajdują się również odmiany GSR 01, 02 i 03 przeznaczone do modeli generacji 4, jak również kieszonkowych G42 i G43. Cena elementu na rynku amerykańskim wynosi 19 USD (70 zł).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ