Ponad 200 stron w nowym numerze »

MILMAG - Magazyn MilitarnyGlock gen. 5 Larrego Vickersa - MILMAG - Magazyn Militarny

Glock gen. 5 Larrego Vickersa

Larry Vickers (Vickers Tactical) razem z amerykańskim przedsiębiorstwem Wilson Combat, opracował paczkę modyfikacji dla 9-mm pistoletów samopowtarzalnych Glock 19 i 17 piątej generacji. Broń dostępna jest na rynku amerykańskim pod nazwą Vickers Elite Glock (Limitowany Glock FS, 2017-04-28).

Obecnie zestaw modyfikacji sprzedawany jest w zestawie z pistoletem za 1350 USD (5 tys. zł). W przyszłości planowane jest wprowadzenie możliwości wysłania swojego Glocka 17 lub 19 do przeróbek.

Najbardziej rzucającą się cechą przerobionych Glocków jest zmiana faktury chwytu, wykonana metodą grawerunku laserowego. Boczne powierzchnie zostały pokryte agresywniejszym teksturowaniem, w które wkomponowano logo Vickers Tactical. Przednia i tylna część pozostały nienaruszone - ta druga ze względu na zachowanie możliwości stosowania nakładek chwytu, dostarczanych razem z pistoletem. Stippling nie ominął też przedniej części szkieletu nad kabłąkiem spustowym, umożliwiając większą kontrolę nad bronią, za pomocą kciuka ręki wspomagającej. W tym rejonie wkomponowano z kolei logo Wilson Combat.

Wkładka do chwytu spełnia podwójną rolę - zawiera narzędzie umożliwiające rozłożenie pistoletu niemal na części pierwsze, oraz zapewnia profilowanie tylnej części gniazda magazynka ułatwiając przeładowanie. /Zdjęcia: Wilson Combat

Modyfikacjom uległ też zamek pistoletu - w przedniej części zastosowano nacięcia ułatwiające kontrolę stanu komory nabojowej lub przeładowanie. Na grzbiecie zamka znalazły się podłużne żłobienia mające zapobiegać refleksom świetlnym utrudniającym celowanie. Nie jest zaskoczeniem, że zmienione zostały przyrządy celownicze - na czarną szczerbinkę z wycięciem w kształcie litery U, oraz muszkę AmeriGlo z wkładką z zielonego światłowodu.

Pistolet na filmie wyposażono dodatkowo w zmieniony język spustowy, jak również płytkę oporową VT Slide Racker. /Film: Vickers Tactical

W pistoletach montowane są zmodyfikowane przyciski zwolnienia magazynka, wkładka chwytu z narzędziem do rozkładania pistoletu, oraz powiększone stopki magazynków - autorstwa Vickers Tactical/Tango Down (Vickers Tactical Slide Racker, 2018-05-22). Zmiany nie ominęły wnętrza konstrukcji, ograniczyły się jednak do polerowania oddziałujących na siebie powierzchni, dla zwiększenia kultury pracy mechanizmu spustowego.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ