MILMAG na MSPO 2019 »

MILMAG - Magazyn MilitarnyRemington 870 autorstwa Roba Hayghta - MILMAG - Magazyn Militarny

Remington 870 autorstwa Roba Hayghta

Amerykański wytwórca broni strzeleckiej - Wilson Combat, opracował we współpracy z szanowanym instruktorem strzeleckim Robem Haughtem, zestaw modyfikacji powtarzalnych strzelb gładkolufowych kalibru 12 Remington 870 (Glock gen. 5 Larrego Vickersa, 2018-05-28).

Poza widocznymi zmianami w strzelbie umieszczono wzmocnioną sprężynę magazynka, a także dosyłacz nabojów w jaskrawym kolorze. Co ciekawe, projektanci nie zdecydowali się na zastosowanie przedłużonej tulei magazynka o pojemności 5 nabojów 12/76. /Zdjęcia i film: Wilson Combat

Celem twórców projektu było stworzenie strzelby w układzie zoptymalizowanym pod kątem obrony domostwa, lub sprawdzającej się w roli truck-gun, czyli broni przewożonej na co dzień w samochodzie. Rob Haught Special Shotgun - bo pod taką nazwą sprzedawana jest strzelba, został wyposażony w szereg akcesoriów, m.in. przyrządy celownicze Wilson Combat Trak-Lok, z półokragłą szczerbinką i muszką światłowodową. Łoże i kolba pochodzą od przedsiębiorstwa Magpul i umożliwiają montaż akcesoriów, a także regulację długości stopki (Nowości Wilson Combat, 2018-02-27).

Z lewej strony komory zamkowej umieszczono aluminiowy wieszak na 4 naboje - Mesa Tactical Aluminum Shell Carrier. W zestawie ze strzelbą odbiorca otrzymuje pas nośny Vickers Sling, wykonany przez przedsiębiorstwo Blue Force Gear (Magazynek na znaczniki MARCO, 2017-10-05). Strzelby dostępne są w szerokiej gamie wykończeń Armor-Tuff. Cena broni w kolorze czarnym, to na rynku amerykańskim 1275 USD (4750 zł).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ